Vesikalık Fotoğraf

Fotograf günümüzde her türlü amaç için kullanılsa da resmi alanlarda birtakım prosedürler geregi de farklı kriterlere dayanmaktadır. Özellikle biometrik fotograf resmi yerlerde kullanılacagından ötürü bir takım kriterleri de kapsayabilmektedir.

Vesikalık Fotograf İÇİN FİRMAMIZLA İLETİSİME GEÇEBİLİRSİNİZ..

Vesikalık Fotoğraf / Bıometrıc Passport Photo

Biometrik Fotoğraf Nasıl Olmalıdır?
Fotoğraf günümüzde her türlü amaç için kullanılsa da resmi alanlarda birtakım prosedürler gereği de farklı kriterlere dayanmaktadır. Özellikle biometrik fotoğraf resmi yerlerde kullanılacağından ötürü bir takım kriterleri de kapsayabilmektedir. Genel anlamda pasaportlar ve sürücü belgesi kimlik çıkarımlarında istenen fotoğraf olan biometriklerde dikkat edilmesi gereken unsurlar ise görüntü kalitesi başta olmak üzere arka fonun beyaz olması, yüzü kamufle edecek saç stili, şapka, aksesuar v.b şeylerin olmaması, makul ve abartısız bir makyaj, boynun gözükmesi, standart tıraşların kullanılması yahut sakalsız bir fotoğrafın kullanılması oldukça önem taşımaktadır.
Ehliyet İçin Gerekli Fotoğraf
Ehliyet alacak kişilerin de ihtiyaç duyduğu fotoğraflar son derece güvenilir yerlerde çekilmelidir. Yenilenen ehliyetlere muntazam bir şekilde konumlandırılarak tamamen dijital bir teknolojiye uyarlanan bu fotoğrafları profesyonel kişilere çektirmeniz gerekmektedir. Uluslararası Sivil Havacılık Organizasyonu tarafından belirlenen standart fotoğraf ölçüsünde teslim edilmesi gerekir.
Pasaport Çıkaracaklara Fotoğraf Özellikleri
Pasaport kayıt yahut yenileme işlemlerinde de aynı şartlar geçerli olmaktadır. Yurtdışına gidecek kişilerin çıkartmakla yükümlü olduğu pasaportlarda mutlak suretle güncel bir fotoğrafın kullanılması gerekmektedir. Aksi takdirde güncel olmayan fotoğrafların kullanılması da ciddi sorunlar ile karşı karşıya kalmanıza sebebiyet verebilmektedir.
Vesikalık fotoğraf birçok yerde kullanılmaktadır. Resmi yerlerden özel alanlara, kayıt işlemlerinden günlük hayattaki işlere iş başvurusu, okul kayıtları ve ya diğer alanlarda son derece ihtiyaç duyulabilmektedir. Vesikalık Fotoğraf çektirirken fotoğrafını vereceğiniz kişi yahut kuruma göre poz vermeniz gerekebilmektedir.  Bu noktada saç ve makyaj tercihinden kostüm seçimine kadar birçok faktör oldukça önem arz etmektedir. Vesikalıkların fotoğraflarda görüntü kalitesi ve çözünürlüğü de oldukça önemlidir. Vesikalıklarda bir diğer önemli faktör ise güncel fotoğraf olmasıdır. Saç renginin güncel olması, gözlerde lens kullanılmaması, biometriklerdeki gibi hafif makyaj yapılması ve saç-sakal tıraşının standart olması oldukça önemlidir. Vesikalık fotoğraf, vatandaşlık kimlik belgesi, noter işlemleri, banka, çek-senet işlemleri, diploma, sertifika gibi belgelerin çıkarılması gibi süreçlerde tüm özel ve resmi kurumlar tarafından talep edilebilmektedir. Fotoğraf çekimlerinde ise çok sert bir ifade yahut fazla mimik göstermek doğru değildir.