Fotoğraf Çerçevesi

Arka tarafında çivi takmak için bir askı da bulunan fotoğraf çerçevesi, fotoğrafları yıllarca muhafaza ederek sergilememizi sağlar.

Fotograf Çerçevesi İÇİN FİRMAMIZLA İLETİSİME GEÇEBİLİRSİNİZ..

Fotoğraf Çerçevesi / Photo Frame

Fotoğrafların ilk çıktığı yıllardan beri kullanılan çerçeveler zamanla çeşitlenmiş tek başına bir alan haline gelmiştir. Yıllar boyunca bir zanaat olarak piyasadaki yerini almış olan fotoğraf çerçeveleri, fotoğrafçılar ve bazen de camcılar tarafından bir vitrin süsü haline gelmiştir. Ahşaptan metale, suntadan plastiğe pek çok farklı maddeden yapılabilen çerçeveler, fotoğrafçıların ve çerçeve ustalarının kendini gösterdiği bir alan niteliğindedir. Fiyatları çok küçük meblağlardan başlayarak astronomik fiyatlara ulaşabilen fotoğraf çerçevesi her kesime hitap eden ürünlere sahiptir. Günümüzde artık pek çok fotoğrafçı çekip basarak sattığı fotoğraflardan ziyade fotoğraf üzerindeki süslemelerden ve fotoğraf çerçevesi üzerinden kazanç sağlamaktadır. Göz zevkinin yanında çerçeveler aynı zamanda fotoğrafları koruma işlevi de görür. Yıllardır evimizin duvarlarını süsleyen çerçeveler basit maddelerden yapılmış çerçevelerden ziyade dijital çerçevelerle de karşımıza çıkmaktadır.
Basit Çerçevelerdeki Eşsiz İşçilik
Ahşap, sunta, metal veya plastikten yapılan çerçeveler yıllardır evimizin duvarları sevdiğimiz insanların ve çeşitli manzaraların fotoğraflarıyla süslemektedir. Ustanın işçiliğini ve yeteneklerini tam anlamıyla gösterebildiği çerçeveler artık bir sanat haline gelmiştir. Fotoğraf kağıdına basılmış fotoğraflar bir dikdörtgen çerçevenin ortasına konularak önünden şeffaf, arkasından şeffaf veya karton gibi şeffaf olmayan bir madde ile desteklenir. Arka tarafında çivi takmak için bir askı da bulunan fotoğraf çerçevesi, fotoğrafları yıllarca muhafaza ederek sergilememizi sağlar. Emeğini tüm özgünlüğüyle ortaya koyabilme fırsatına sahip olma fırsatını yakalayan çerçeve ustaları, hiçbir zaman ölmeyecek olan bir mesleğe sahip oldukları için kendilerini şanslı hissetmektedirler.
Dijital Çerçevelerin Kullanım Kolaylığı
Teknolojinin gelişmesiyle birlikte artık fotoğraflar da baskıya ihtiyaç duyulmadan sanal ortamda depolama kolaylığına erişmiştir. Son yıllarda yaygınlaşmaya başlayan dijital fotoğraf çerçevesi bir hafıza kartı veya harici belleğin kendisine bağlanılmasıyla çalışır. Farklı depolama özelliklerine sahip olan çerçeveler, aynı zamanda fotoğrafların bir slayt gösterisi halinde sergilenmesini sağlar. Prize bağlı olarak çalıştırılabilen dijital çerçevelerin çalışma süresi enerji sağlandığı sürece devam etmektedir. Fotoğrafların baskıya ihtiyacı duyulmadan sergilenebilmesi kullanıcıları büyük bir uğraştan kurtarmıştır. Ayrıca sergilenen fotoğrafların istendiği takdirde değiştirilebilmesi, sayısının belirlenebilmesi ve bir fotoğrafın kaç dakika veya saniye gösterileceği gibi ayarların yapılabilmesi kullanım avantajlarının en önemlilerindendir.